Ud Dersleri

Ud Dersi

Ud dersleri hakkında sıkça sorulan sorular:

Cevabını görmek istediğiniz soruların üstüne bir kez tıklayın.

SORU: Ud derslerinde neler öğretiyorsunuz?

CEVAP: Ud derslerinde; nota, usul, makam bilgisi ve çalgı eğitimi aynı anda ilerlemektedir. İlk derslerden itibaren basit peşrevler, saz semaileri ve klasik Türk Müziği eserleri, popüler eserler, alıştırmalar çalışılmaktadır. Nota okuma ve temel müzik bilgileri tüm çalgılarda olduğu gibi ud derslerinde de görülmektedir.

SORU: Kaç ayda öğrenebilirim?

CEVAP: Kurs süresi kişinin yeteneğine ve çalışmalarına göre farklılıklar gösterse de ortalama öğrenme süresi 8 aydır. 8 ayını tamamlayıp 1. kuru bitiren her öğrenciye kurum müdürü tarafından imzalı belge verilmektedir. Ayrıca 1 yıldan daha fazla derslere devam eden öğrenciler, orkestra çalışmalarına katılıp öğrenci konserlerine çıkabilirler.

SORU: Sınıflarınız kaçar kişilik?

CEVAP: Ud dersleri birebir özel ders olarak yapılmaktadır.

SORU: Ders ücretleriniz ne kadar?

CEVAP: Ders ücretlerini görmek için tıklayın

SORU: Ud öğrenmenin bir yaşı var mı?

CEVAP: Ud dersleri, 10 yaş ve üzeri her yaş için uygundur.

SORU: Ders saatlerini ve günlerini öğrenebilir miyim? 

CEVAP: Ders saatleri çok esnek olup öğrencinin boş olduğu herhangi bir saat kendisine rezerve edilmektedir. Dersler, haftada bir gün, bir saat, özel ders olarak yapılmaktadır. Ud öğretmenimizin boş saatlerini öğrenmek için 0224 220 14 14 no'lu telefonu arayabilirsiniz.

SORU: Derslere gelemediğim günlerde telafi dersleri yapıyor musunuz?

CEVAP: Ud derslerinde gelemediğiniz günler, boş olduğunuz başka bir günde telafi edilmektedir.

SORU: Sertifika veriyor musunuz?

CEVAP: 8 ay sonunda her öğrenciye kurumumuz tarafından katılım belgesi verilmektedir. Başarılı öğrenciler sertifika programlarına kayıt yaptırdığı takdirde yapılan sınavlar sonucu M.E.B. onaylı sertifika almaktadırlar.

SORU: Öğretmenleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

CEVAP: Rekor Sanat Merkezi'nde derslere giren öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından atanmış, enstrümanında uzman, pedagojik formasyon eğitimi almış, deneyimli, müzik bölümü lisans ve yüksek lisans mezunu, iletişim becerileri yüksek, kadrolu öğretmenlerdir.

SORU: Derslerde nota eğitimi var mı?

CEVAP: Müzik yapmak temel amaç olsa da müziği okuyabilmek yani nota öğrenmek önemlidir. Bu sebepten derslerin içeriğinde müzik teorisi adı altında nota eğitimi de mevcuttur.

SORU: Derslere başlamak için enstrüman almalı mıyım?

CEVAP: Evde her gün düzenli çalışabilmeniz için kendinize ait bir enstrümanınızın olması gerekmektedir.

SORU: Enstrümanım yok, sizden temin edebilir miyim?

CEVAP: Rekor Müzik enstrüman satış mağazamızdan dilediğiniz enstrümanı temin edebilirsiniz. Enstrümanları incelemek için tıklayın >>>

SORU: Derslere ek olarak ne gibi etkinlikleriniz var?

CEVAP: Yılda birkaç kez düzenlenen öğrenci konserleri, toplu orkestra çalışmaları ve sanatsal geziler ders dışı etkinlik kapsamındadır.

SORU: Etüt sınıflarınız var mı?

CEVAP: Tüm çalgılarda etüt sınıfları mevcuttur. Öğrenciler, kendi ders günlerinin dışında ayrıca bir gün etüt için gelebilmektedir.

SORU: Kurumunuzun fiziksel imkanları nelerdir?

CEVAP: Kurumumuz bünyesinde; etüt sınıfları, bekleme salonu, mini konser salonu, ücretsiz kafeterya, ücretsiz fotokopi, süreli yayınlar köşesi, kablosuz internet ve müzik arşivi bulunmaktadır. Ayrıca kurumumuzun bütün sınıfları ve bütün birimleri, klimalı ve modern dizayn edilmiştir.

SORU: Ulaşım durumunuz nedir?

CEVAP: Rekor Sanat Merkezi, şehrin merkezinde olup otobüs ve dolmuş duraklarına çok yakındır. Herhangi bir ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Kroki için tıklayın >>>

SORU: Ödemelerde kredi kartı geçerli mi? 

CEVAP: Tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinde tek çekim için herhangi bir fark alınmamaktadır. Taksitli ödemelerde banka anlaşmasına bağlı olarak fark uygulanmaktadır.